KPSS TercihiTelegram'a katılKatıl
Veri analizi

İl il KPSS taban puanları

Son 4 dönemin kadro satırları il bazında gruplanır; medyan, o ilin kadrolarına yerleşenlerin en küçük puanlarının ortanca değeridir.

Öne çıkanlar

Lisans: iller (2024/2–2026/1)

İlKadro satırıKontenjanMedyan en küçük puan
Niğde121577,34
Uşak244180,59
İzmir4912180,84
Kırklareli303881,15
Kırıkkale141781,22
Karabük152081,39
Afyonkarahisar4414381,49
Muş314681,52
Sakarya333981,55
Edirne389381,57
Zonguldak7724281,61
Burdur131881,74
Erzincan273781,79
Adıyaman294482,11
Malatya5316882,46
Sivas8416282,47
Bingöl191982,57
Amasya243182,59
Gaziantep469282,60
Kırşehir181982,88
Kütahya396783,08
Yalova131583,18
Osmaniye243583,19
Van426383,28
Kahramanmaraş477083,30
Mardin233783,49
Bitlis141883,72
Yozgat213083,75
Mersin304883,76
Hatay4014083,76
Iğdır273583,78
Balıkesir557783,80
Tekirdağ517283,82
Ağrı305683,88
Şanlıurfa6811983,99
Çorum151784,04
Kars458484,48
Isparta203384,56
Bayburt132184,60
Konya7510684,61
Eskişehir589484,68
Artvin417584,69
Karaman121585,00
Aksaray233685,03
Kastamonu294485,14
Erzurum6711085,21
İstanbul14640385,30
Gümüşhane131585,37
Manisa274285,39
Hakkari253085,52
Elazığ375485,56
Adana507185,59
Diyarbakır244585,61
Siirt152185,70
Bilecik212785,92
Batman142285,93
Kayseri344586,06
Çankırı172286,08
Denizli171986,41
Ankara4991.07986,65
Şırnak202586,67
Giresun131387,22
Kocaeli316787,28
Bursa355487,39
Çanakkale232887,45
Rize215687,78
Trabzon223088,66
Nevşehir151688,73
Ardahan121588,79
Muğla212788,83
Tokat172688,91
Sinop111289,02
Bolu182289,12
Bartın101089,24
Samsun212589,54
Düzce152789,58
Antalya202889,72

En az 10 kadro satırı olan 77 il listelenir; puanı olmayan satırlar medyana girmez.

Önlisans: iller (2024/2–2026/1)

İlKadro satırıKontenjanMedyan en küçük puan
İstanbul12669876,28
Kırklareli141577,13
Bilecik131777,44
Bursa295878,16
Balıkesir294778,24
Kocaeli294878,87
Kırıkkale142178,99
Antalya263979,11
Yozgat172679,12
Kütahya162579,26
Tekirdağ315079,32
Edirne172079,39
Manisa122179,47
Zonguldak5313079,53
Sakarya313679,53
Osmaniye111380,56
İzmir6211680,57
Mersin233180,64
Erzincan172080,66
Çankırı132080,75
Sivas426580,89
Ardahan101380,89
Afyonkarahisar398281,21
Denizli223081,23
Van233081,34
Kayseri121781,47
Konya376381,53
Karaman101081,59
Elazığ112381,78
Rize131881,82
Trabzon182581,97
Kahramanmaraş141982,00
Tokat151882,26
Eskişehir366082,46
Adana263782,49
Şanlıurfa395682,83
Hatay223782,93
Mardin101182,94
Aydın142383,14
Ordu151583,30
Ankara19357383,40
Erzurum262983,43
Bitlis131583,65
Iğdır192283,71
Gaziantep255283,76
Samsun182284,03
Bolu161684,07
Kars213384,19
Diyarbakır131384,20
Ağrı243384,25
Malatya173484,59
Aksaray111285,08
Muş121585,11
Çanakkale101085,25
Adıyaman111185,45
Bingöl121385,96
Artvin101186,04
Muğla253386,17
Hakkari131586,32
Amasya121286,32
Nevşehir172387,05
Şırnak101187,83

En az 10 kadro satırı olan 62 il listelenir; puanı olmayan satırlar medyana girmez.

Ortaöğretim: iller (2024/2–2026/1)

İlKadro satırıKontenjanMedyan en küçük puan
Konya172577,71
Iğdır101677,94
Şanlıurfa155078,72
Edirne103280,24
Afyonkarahisar2416680,43
Tekirdağ111180,51
Kayseri164180,73
Zonguldak112580,85
Sivas112481,17
İstanbul2910681,80
Eskişehir152182,21
Kırşehir112383,46
Ankara9034085,34
Muğla181887,58
Balıkesir111788,33
Mersin121588,94
İzmir295389,18
Antalya121889,96
Gaziantep101791,89

En az 10 kadro satırı olan 19 il listelenir; puanı olmayan satırlar medyana girmez.

Kaynak: ÖSYM KPSS merkezi yerleştirme sayısal bilgileri. Güncelleme: 1 Kasım 2026